Genel Şartlar

Genel Şartlar

Madde 1 Genel hükümler

 1. 1. Aşağıda okuyacağınız genel hükümler sözleşmeyi imzaladıktan sonra bütün kullanıcıları kapsamaktadır.
 2. 2. Genel hükümlerle ilgili tarafımızdan yeni kurallar kabul edilebilir veya bazı değişiklikler yapılabilir.
 3. 3. Aracı kiraladığınıza dair sözleşme imzalandıktan ve ödeme hesabımıza geçtikten sonra kiracının, sözleşme şartlarında belirtildiği hizmetlerle temin etmek sorumluluğu şirketimize aittir.
 4. 4. Sözleşmede yazılan aracın kiracı tarafından belirtildiği yere ve kiracı tarafından belirtilen zamanda teslimi yapılacaktır.
 5. 5. Kiracı şirketimiz tarafından onaylanan kiraya dair kupona sahip değilse şirketimiz tarafından araba teslimi yapılmayacaktır.
 6. 6. Sözleşme kiracının aracı kiraladığı ülkedeki şubemiz ile kiracı arasında yapılacaktır. Sözleşme şartları ise sözleşmenin yapıldığı ülkenin yasalarına göre düzenlenecektir.
 7. 7. Kiracı sözleşmeyi imzaladıktan sonra, sözleşmedeki bulunan bütün hak ve yükümlülüklerden sorumludur.
 8. 8. Rezervasyon her hangi bir tur acentesi aracılığı ile yapıldığı takdirde ne şirketimiz ne de şubelerimiz kiracıyı araçla temin etmekte yükümlü değildir.
 9. 9. Genel hükümler çerçevesinde olmayan her hangi bir sorun o anki durumun şartları ve genel hükümlerin yorumlanması ile çözülmeye çalışılacaktır.
 10. 10. Genel hükümlerde bulunan koşullar, araç kiralama şirketinin bulunduğu ülkenin yasaları ile çakıştığı takdirde, genel hükümler yükümlülüklerin kaybetmektedir. Araç kiralama şirketi tarafından yasalara aykırı olmayan bir hüküm ile değiştirilebilirler.
 11. 11. Kiracının daha iyi hizmet alabilmesi adına bazı durumlarda genel hükümlerde şirketin işleyişine ve itibarına zarar vermeyecek küçük esneklikler yapılabilir. Bu gibi durumlarda kiracı bulunan boşluktan faydalanarak yeni hak talebinde bulunamaz.
 12. 12. Kiralama süresinin bitimini takip eden 8 hafta boyunca sözleşme ve bazı yan belgeler kiracı tarafından saklanmalıdır. Aksı takdirde kiracı araç kiraladığı şirkete dair her hangi bir şikâyette veya iddiada bulunamaz.

Madde 2: Ödemeler

 1. 1. Kiracı rezervasyon yaptıktan sonra ödemeyi farklı ödeme yöntemlerini kullanarak yapabilir.
 2. 2. Kiracıya sunulan kuponla verilen zaman zarfında araç kiralayan şirketin banka hesabına ödemeyi yapması gerekmektedir. Ödeme yapılmadığı takdirde, kiracının sözleşmede vadeliden şartlarla temin edilmesi aracı kiralayan şirketin sorumluluğuna girmemektedir.
 3. 3. Ödeme yapılırken dönemin kur dalgalanmalarına göre oluşabilecek ek ücretler kiracı tarafından karşılanacaktır.

Madde 3: Fiyatlar ve Seçenekler

 1. 1. Sözleşmede belirtilen ödeme miktarı kiralanan aracın ücreti, hasarlar, sigorta gibi durumları kapsamaktadır. Bazı özel durumlarda kiracı ek ücretlendirmelere de tabi tutulabilir.
 2. 2. Ek ücretlendirmeler araç kiralamak için yapılan ödeme kapsamından değildir.
 3. 3. Çocuk koltuğu ve benzeri özel istek aracı kiralayan şirket tarafından temin edilecektir. Aracı kiralayan şirket bu gibi özel istekler için gereken araç ve gereçlere sahip değilse, aracı kiralayan şirkete karşı hiçbir yükümlülük ileri sürülemez.

Madde 4: Fiyatlandırmada değişiklikler

 1. 1. Yanlış ücretlendirme durumunda yapılan rezervasyon iptal edilerek, kiracının ödediği para kendisine tahsis edilecektir.
 2. 2. Dönemin şart ve koşullarına göre, yasalar çerçevesinde ve aracı kiralayan şirketin kuralları gereği araç fiyatlarında ve ek ücretlendirmelerde değişiklik yapma hakkı aracı kiralayan şirkete aittir.
 3. 3. Kiracının rezervasyon yapıp sözleşme imzaladığı andan sonraki ücretlendirmedeki değişiklikler kiracıyı kapsamayacaktır.
 4. 4. Ücretlendirmede yapılan değişiklikler sadece değişiklik yapıldıktan sonra rezervasyon yapan kiracıları kapsayacaktır.

Madde 5: Depozito

 1. 1. Kiracı sözleşe yaptıktan sonra aracı kiralayan şirkete sigorta ücretine eşdeğer ve ek ücretlendirmeleri de kapsayacak depozito bırakmakla yükümlüdür.
 2. 2. İstisnai durumlar dışında nakit depozito kabul edilememektedir. Depozito ödemesi kart ile yapılmalıdır.

Madde 6: Aracı kiralamak için gereken belgeler

 1. 1. Rezervasyonu yapan ve arabayı kullanacak kişi tarafından aracı kiralayan şirkete kiracıya ait geçerli kimlik ve ehliyet takdim edilmelidir. Aracı kiralayan şirketin bulunduğu ülkeye göre bazı ek belgeler de talep edilebilir.
 2. 2. Aracı kiralayan şirketlerin havaalanlarında ofisleri bulunmaktadır. Gerekli belgelerle ilgili işlemleri bu ofislerden yapabilir veya başka bir adreste bulunan ofise gidebilirsiniz.

Madde 7: Aracın iadesi

7.1. Araç kiracı tarafında daha önce sözleşmede belirtilen adrese teslim edilmelidir.

Madde 8: Gecikmeler

 1. 1. Kiracı uçuş bilgilerini aracı kiralayan şirketle paylaştığı takdirde olası bir rötar durumundan dolayı oluşabilecek gecikmeler aracı kiralayan şirket tarafından göz önünde bulundurulacaktır.

8.2. Olası bir gecikme durumuna karşılık kiracının aracı kiralayan şirketi arayarak bilgilendirmesi gerekmektedir.

 1. 3. Aracın kiracıya teslim edilme saatleri aracı kiralayan şirketin çalışma saatlerine göre belirlenecektir. Eğer kiracı aracı servis dışı bir saatte teslim almak isterse, şirket kiracıyı ek ücretlendirmeye tabi tutabilir.

Madde 9: Yolcu sigortası

 1. 1. Genellik yolcu sigortası kaza sigortası kapsamındadır.

Madde 10: Kalite kontrolü

 1. 1. Kiracı araç ile ilgili her hangi bir sorun durumunda aracı kiralayan şirketi arayarak bildirmekle yükümlüdür. Aracı kiralayan şirket şikâyetle ilgili gereken zamanda bilgilendirilmediği takdirde kiracıya yardım edemeyebilir.
 2. 3. Kiracı aracın kiralama süresinin tamamlanmasını takip eden 14 gün içerisinde şirkete yazılı beyanda bulunarak şikâyetini iletebilir. Bu gibi durumlarda sözleşmenin bir kopyasını da yollaması gerekmektedir.

Madde 11: Para iadesi

 1. 1. Kiracı kuponu kullanmadığı takdirde kiracıya paranın iadesi yapılamayacaktır.
 2. 2. Sözleşmede belirtilen saatlerden sonra teslim alınan veya belirtilen saatten önce teslim edilen araçlar için aracın kullanılmadığı zaman zarfı için para iadesi yapılmayacaktır.

Madde 12: Değişiklikler ve iptaller

 1. 1. Kiracı iptal veya değişiklik ile ilgili bilgilendirmeyi aracı kiralayan şirkete aracı teslim almadan önce bildirmelidir.
 2. 2. Kiracı aracı teslim almadan en az 48 saat önce iptal ilgili şirketi bilgilendirmekte yükümlüdür. 48 saatten daha az bir zamanda yapılan iptalle ilgili bilgilendirmeler sonucunda kiracıya para iadesi yapılmayacaktır.

Madde 13: Kullanıcı sorumluluğu

 1. 1. Oluşan her hangi bir hasar durumunda kiracı aracı kiralayan şirketi en kısa zamanda bilgilendirmelidir. Aksi takdirde hasarın hacmine bağlı olarak depozitonun geri iadesi yapılmayabilir.
 2. 2. Kiracı oluşan hasarla ilgili aracı kiralayan şirket tarafından sorumlu bulunabilir.
 3. 3. Oluşan hasarı aradan kaldırmak için araca yapılacak olan her hangi bir müdahile için kiracının aracı kiralayan şirketten izin alması gerekmektedir.
 4. 4. Kiracı sözleşmede bulunan aracın hasar durumunda uygulanacak hükümler ve aracı kiraladığı ülkenin yasaları ile bağlıdır.

Madde 14: Aracı kiralayan şirketin sorumluluğu

 1. 1. Araç kiralayan şirket doğal afetler, terörist saldırıları, uçuşlarda oluşabilecek rötarlar ve benzeri şirketin kontörlü dışında gelişen olaylardan dolayı olabilecek araç teslimindeki gecikmelerden sorumlu değildir.
 2. 2. Aracı kiralayan şirketin kontrolü dışında gelişen olaylardan dolayı kullanılmayan kuponlar için para iadesi yapılmayacaktır.
 3. 3. Kiracı tarafından şirkete geçerli kimlik ve ehliyet takdim edilmediği sürece depozit iadesi yapılmayacaktır.
 4. 4. Ekstra ücretler ve sağlık sigortası ücreti kiracıya geri ödenmeyecektir.

Madde 15: Uyuşmazlıklar ve ilgili yasalar

 1. 1. Oluşacak bütün uyuşmazlıklar aracı kiralayan şirketin bulunduğu ülkenin yasaları çerçevesinde çözülecektir.
 2. 2. İki taraf arasında oluşabilecek olası uyuşmazlıkların çözümü için başvurulacak yöntem ve hukuki sistem sözleşmede belirtilecektir.
Rezervasyonunuzu kolayca iptal edin.

Up to 48 hours before pickup

Düşüncelerinize ve fikirlerinize önem veriyoruz

Eko Cars olarak sizlere en iyi servisi vermek için düşünceleriniz bizim için oldukça önemli

7/24 Müşteri destek ekibi

İhtiyaç duyduğunuz her noktada bizleri günün dilediğiniz zamanında aramakta özgürsünüz

Ekocars.com 30.000'den fazla destinasyonu, 800 farklı araç sağlayıcısı ile karşılaştırır ve size en iyi fiyatı sunar

Eko Cars ile araç kiralama artık daha kolay. Dünya çağında ki tüm araç sağlayıcılarından en iyi fiyatları sizin içi buluyoruz. İster havalimanı ister şehir içi teslim alımlarınızda 30.000'den fazla lokasyon ile dünyanın en büyük araç kiralama ağına sahibiz. Ayrıca her biri alanında uzman müşteri destek ekibimiz ile rezervasyonlarınızda 7/24 sizlere yardımcı oluyoruz. 24 saate kadar kiralamış olduğunuz aracı iptal edebilirsiniz. Hemen şimdi arama yaparak size en uygun aracınızı 2 adımda bulun.

Rezervasyonunuzu kolayca iptal edin.

48 saate öncesine kadar rezervasyon iptal seçeneği

Düşüncelerinize ve fikirlerinize önem veriyoruz

Eko Cars olarak sizlere en iyi servisi vermek için düşünceleriniz bizim için oldukça önemli

7/24 Müşteri destek ekibi

İhtiyaç duyduğunuz her noktada bizleri günün dilediğiniz zamanında aramakta özgürsünüz

Copyright © 2018 Ekocars.com. All rights reserved. Powered by Antalya Web Tasarım | JSON Yazılım