Kullanım Koşulları

 Koşullar

Ekocars.com 100 İngiltere ve Galler’de, New Bridge Street, Londra, EC4V 6JA adresinde kayıtlı olan Travel Jigsaw Limited Şirketinin ticari ismidir. Kiralama koşulları başlığı altında araç kiralama, güvenlik şartları, sizinle yapacağımız anlaşma şartları, kiralanan araçların kullanımına dair detaylı bilgilerle ilgili açıklamaları bulabilirsiniz. Bu koşullar imzalanan bütün sözleşmelerimiz için geçerlidir. Başka koşullar şirketimiz tarafından kabul görmemektedir. Sözleşme imzalandığı andan itibaren size sunduğumuz şartlar her iki tarafı da bağlayacak statüde olacak. Zamanla bazı güncellemelerden dolayı sözleşmelerdeki şartlarda değişimler yapılabilir. Getirilen yeniliklerin sizin durumunuzu etkileyip etkilemediği hakkında bilgi sahibi olmak için sitemizi ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Araç kiraladığınız zaman şirketin kuralları ve bulunduğunuz ülkenin yasalarına uygun olarak size sunulan hakların yanı sıra bazı yükümlülüklere de tabi tutulacaksınız. Kiraladığınız araç tipine göre bazı özel kısıtlamalar olabilir.

Arabalar size direkt biz veya aracı yoluyla sunulacaktır.

Belirli sınırlamalar çerçevesinde koşullarımız sitemizden veya doğrudan yapacağınız her hangi bir araç kiralama durumunda geçerlidir.

Kiralama koşullarını iyice okuyup anladığınızdan emin olun lütfen. Araç kiralamayı kabul ettiğiniz takdirde koşullar sizi ve araç kiralayan tarafı bağlamaktadır. Eğer kiralayacağınız araç veya kiralama koşulları ile ilgili sorularınız varsa veya kiralama koşulları sizin için yeterince açıklayıcı değilse lütfen bizimle iletişime geçin.

Rezervasyonu onaylama ve ödeme

Kiralamak istediğiniz araç o anda müsait değilse rezervasyonunuzu onaylamamız bir az zaman alabilir. Kiralamak istediğiniz araç kullanım için müsait olduktan sonra kartınızdaki para kabul edilecektir, aksi takdirde ödemiş olduğunuz ücret bloke edilecektir.

Ödeme yapmış olsanız dahi, olası bir vazgeçme durumunda rezervasyon numaranızı girerek “Rezervasyonu Yönet” kısmından “Rezervasyonu İptal” tuşuna tıklayarak iptal edebilirsiniz. Kartınızdaki paranın bize iletilmesi bloke edilecektir.

Kiralamak istediğiniz araba müsait değilse, size bildirilecek.

Online rezervasyon yaptıktan sonra kiralamak istediğiniz aracın müsaittik durumunu teyit etmemiz için 48 saat gerekmektedir. Kiralamak istediğiniz araç müsaitse 48 saat sonra rezervasyonunuz onaylanacaktır.

Sözleşme yapabilmemiz için öncelikle ödemenin gerçekleşmesi gerekiyor. Ödeme üçüncü bir kişi tarafından bile yapılmış olsa dahi, sözleşme sadece rezervasyon yapan tarafla imzalanacaktır. Ödeme üçüncü bir kişi tarafından yapılmış olsa dahi, yasalar gereği üçüncü kişi sözleşmenin şartlarından yararlanamayacaktır.

Bilgilerin kesinliği

Size daha iyi hizmet sunabilmek adına gereken bütün düzenlemeleri yapmaktayız. Fakat size sunulan bilgilerin tarafınızdan anlaşılması, yorumlanması veya doğruluğu ile ilgili sorumluluk şahsınıza aittir.

Ekocars.com kuponu bize takdim edilmediği sürece aracınız size teslim edilmeyecektir.

Olası bir kaza durumuna yol açabilecek, trafik kurallarına aykırı araba kullanan kiracılara karşı sorumluluk taşımamaktayız.

Kaza hasarından feragat (KHF)

Kaza hasarından feragat, olası bir kaza durumunda aracın zararının tamamını veya belli bir kısmını karşılamaktadır. Kaza hasarından feragat kapsamına giren araç parçaları kiracılar tarafından farklılık gösterebilir ve bu yüzden istisnai durumları gözden kaçırmamanız için sözleşmenizi dikkatle okumanızı tavsiye ediyoruz.

Hırsızlık Sigortası

Olası bir hırsızlık durumunda, hırsızlık durumunun yol açtığı zarar ihmal söz konusu ise şirket tarafından karşılanacaktır. Aksi takdirde bile kiracının ödeyeceği zararın belli bir kısmını şirket üstlenmektedir.

Önemli

Üçüncü şahıslardan dolayı hasarlar da sözleşmeyi imzalayan taraf adına hesaplanacaktır. Arabanın uğradığı hasarların sorumluluğu istisnai durumlar hariç sözleşmeyi imzalayan kişiye aittir.

Kişisel Kaza Sigortası

Kişisel kaza sigortasının tatil sigortası kapsamına dâhil olabileceğini lütfen sözleşme yaparken dikkate alın. Dilerseniz kişisel kaza sigortasını şirketimiz tarafından temin edebilirsiniz.

Ekocars.com kaza hasarından feragat paketi

 • Olası bir kaza ihtimaline karşılık olarak arabanızı teslim alırken depozite ödemeniz gerekecektir. Aşağıda ismi geçen kaza hasarından feragat paketinden aldığınız takdirde, ekstra ücretlerden feragat etmiş olacaksınız.
 • Tam koruma veya Üstün koruma paketlerinden yararlanarak olası bir hasar durumunda aracın belirli parçaları için ödeme yapmanız gerekmeyecektir.
 • Ayrıca kiralayacağınız araç müsait olmadığında oluşan olası bir maddi kaybı da karşılayacaktır. Aracınız kaza yaparsa veya anahtarınızı kaybederseniz gereken teknik destek bu kapsamda ücretlendirilecektir.
 • Aracın temizliği, bazı parçalarının zarar görmesi durumu, tehlikeli araç kullanımı sonucu oluşan kazalar bu kapsama dâhil değildir.
 • Kaza hasarından feragat durumundan faydalanmak istiyorsanız, kazadan sonra 28 gün içerisinde müşteri hizmetlerine bildirmeniz gerekmektedir. Kaza raporunuzu, polis raporunu, arabanın tamiri için ödenen ücret tutarına dair belge, check-in check-out belgelerinizi şirketimize takdim ettiğiniz takdirde ödemeniz 7 gün içerisinde gerçekleşecektir.
 • Eğer kaza üçüncü bir tarafın da katılımı ile gerçekleşmişse, şirketimize kazadan mesul kişinin kimliği bildirilmelidir.

Yakıt ve Depozite

 • Ekstra ücretlendirmeler için araç kiraladığınız şirkete depozite ödemeniz gerekebilir. Yakıt ücretlendirmesi de bu kapsama dâhildir. Araba teslim edildikten sonra 14 gün içerisinde ödemiş olduğunuz depozite araç kiralama sözleşmesini imzalayan şahsın hesabına iade edilecektir.
 • Aracı geri teslim ederken deponun dolu olması istenebileceği gibi arabayı teslim ettiğinizde depoda bulunan ve siz tarafından doldurulmuş yakıtın ücreti geri iade edilmemektedir.
 • Şirket tarafından alınan ücret benzin istasyonlarındaki yakıt ücretlerine kıyasla farklılık gösterebilir.

Servis dışı saatler

Aracın size teslim saati bazen servis saatleri dışında olabilir. Bu gibi durumlarda hala servis saatleri dışında bit saatte aracınızı teslim almak istiyorsanız şirket tarafından ekstra bir ücretlendirmeye tabi tutulabilirsiniz. Aracınızın hava alanına teslimi durumunda size saat başı hizmet verebiliriz, fakat o saatlerde servisimiz mevcut değilse, hava alanında bulunan ve o saatte servis veren şirketlerden araç kiralaması yapabilirsiniz.

Yaş sınırı

Minimum yaş sınırı 21 olmakla birlikte, bazı ülkelerde yasalar gereği 25 yaş altı ve 65 yaş üzeri kiracılar için ekstra bir ücretlendirme yapılabilir. Minimum yaş limiti büyük araç kiralamak istediğiniz takdirde araca göre değişim gösterebilir. Bu gibi konularla ilgili her hangi bir sorunuz varsa, lütfen bizimle iletişime geçin.

Ek sürücüler

Araç sözleşmesi kiracıdan başka bir kişi tarafından daha kullanılacaksa ekstra ücretlendirme yapılabilir.

Kira Süresi Uzatmaları

Araç kiraladığınızda ödeme 24 saati kapsayacaktır. Eğer aracı zamanında teslim etmezseniz veya geç teslim etmek istiyorsanız, lütfen araç kiralayan şirketle iletişime geçerek, bu konuda bilgi verin. Yeni ücretlendirme sözleşmeyi yaptığınız ücrete göre farklılık gösterebilir.

Geç teslim alma/Erken teslim etme

Kira süreniz arabayı teslim aldığınız ve geri teslim ettiğiniz zaman zarfını kapsamaktadır. Arabanızı erken teslim alırsanız veya geç teslim ederseniz, kullanım dışında kalan saatleriniz için para iadesi yapılmayacaktır. Eğer kiraladığınız aracı zamanında teslim alamayacak olursanız lütfen bizi bu konuda bilgilendirin. Bizi bilgilendirmediğiniz takdirde paranız geri iade edilmeyecektir.

Tek Yönlü Kiralama

Tek yönlü kiralamalar için ücret hakkında bilgilendirmeyi sadece aracı kiralayan şirketinden aracın müsaittik durumu ile ilgili onay aldıktan sonra yapacağız.

Çocuk koltuğu ve özel istekler

Çocuk koltuğu gibi birçok özel gereksinim yasalar gereği bütün araç kiralayan şirketlerimizde bulunmaktadır. Fakat araç kiralamadan önce bizimle iletişime geçerek bu gibi özel gereksinimlerinizle ilgili bizi bilgilendirmenizi rica ediyoruz. Bazı özel istekleriniz bizde bulunmayabilir.

Teslimat

Rezervasyon yaparken teslim alma ver teslim etme adresini bize bildirdiğiniz takdirde ücretlendirme ile ilgili bilgilendirileceksiniz.

Sürüş alanları

Kiraladığınız aracı başka bir ülkeye veya şehre götürmek istediğiniz takdirde lütfen aracı kiralayan şirketi bu konuda bilgilendirin. Gideceğiniz ülke için ek belgeler gerekebileceği gibi, ücretlendirme gideceğiniz ülkeye standartlarına göre de yapılabilir.

Rezervasyonda değişim yapmak

Rezervasyonda bulunan bazı bilgileri değiştirmek için istiyorsanız rezervasyon işlemini yeniden başlatmanız gerekebilir. Rezervasyonda değişiklik yapmak veya iptal etmek genellikle ek bir ücret gerektirmediği gibi araç kiralayan şirketlere göre bazı değişiklikler olabilir. Kiralamadan önce yapacağınız değişimler için ise ekstra bir ücrete tabi tutulmayacaksınız.

Şirket tarafından yapılan değişiklikler

Aracı kiralayan şirket tarafından yapılacak olan olası bir değişiklik aracı teslim almadan önce size bildirilecektir. Bu gibi durumlarda zararınız şirket tarafından karşılanacaktır.

Belge işlemleri

Ödemenin tamamını aldıktan sonra, araç kiraladığınız şirket size makbuzunuzu teslim edecektir. Arabanın teslimi belirli belgelerde oluşan aksaklık yüzünden gecikirse, paranız size geri iade edilecektir. Lütfen gerekli belgeleri tam olarak temin etmeyi unutmayın.

Ehliyet

 • Lütfen ehliyetinizin geçerli olduğundan ve en az son 1 sene içinde alınmış olduğundan emin olun.
 • Her hangi bir olası nedenden dolayı ehliyetinizin geçerliliği onaylanmazsa, rezervasyonunuz araç kiralama şirketi tarafından geri çevrilebilir.
 • Araç kiralarken ve aracı kiraladıktan sonra kullandığınız sürece ehliyetinizi yanınızda bulundurun.
 • Araç kiralama şirketi ehliyetinizle ilgili bir nedenden dolayı size araç tahsis etmeyi reddettiği durumlarda kira ücreti size geri iade edilmeyecektir.
 • Sözleşmeyi yapan kişinin yani esas sürücünün ehliyetini sözleşme yaparken şirkete takdim etmesi gerekmektedir.
 • Araç kiraladığınız şirketin araç kiralama koşullarını önceden okumuş olduğunuzdan lütfen emin olun.

Döviz kuru ile ilgili değişimler

Döviz kurundaki değişimlerden dolayı rezervasyon yaptığınız gün ile ödeme yaptığınız gün arasında ücretlendirme de farklılıkların olabileceğini lütfen göz önünde bulundurun.  Paranızın geri ödemesi durumunda ise döviz kurunun dalgalanmaları etkin olmayacaktır.

Araç kapasitesi ve araç sınıfı

Araçlarımızın kapasitesi dışında kalan yolculara veya eşyalara karşı hiçbir sorumluluk taşımamaktayız. Araçlarımızın kapasitesi ile ilgili bilgi almak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Kapasitesi dışında kullanmak için yaptığınız araç rezervasyonları geri çevrilebilir.

Sitemizde bulunan araçların araç kiralayacak şirketlerde bulunmama ihtimalini lütfen göz önünde bulundurun. Bu gibi durumlarda şirket size istediğiniz araca en yakın olan modeli sunacaktır.

Şikâyetler

Kiraladığınız araçla ilgili her hangi bir şikâyetinizin şirketimiz tarafından dikkate alınması için lütfen bizi mümkün kadar erken bilgilendirin. Şikâyetlerinizi araç teslim ettikten sonra üç ay içinde bize iletebilirsiniz.

Teknik zorluklar ve Kazalar

Teknik zorluklar yaşandığında lütfen araç kiraladığınız şirketle irtibata geçip, bilgilendirin. Aracınızın teknik arızası giderilecek veya yeni bir araçla temin edileceksiniz. Kaza durumunda polise ve araç kiraladığınız şirkete haber vermeyi unutmayın.

Sözleşmeyi imzaladıktan sonra araç kiralayan şirketin ve aracı kiraladığınız ülkenin yasalarıyla bağlı olacaksınız.

Olası bir doğal afet, saldırı, gecikme sonucu oluşabilecek teknik zorluklar veya kazalar şirketimizin sorumluluğu kapsamına girmemektedir.

Ekocars.com ile sözleşmenizin şartları

Araç kiralamaya karar verip, bizimle iletişime geçtikten sonra size sunulan fiyatlar doğrultusunda “Şimdi rezervasyon yap” düğmesine tıklayınız.

Ödemeniz gerçekleştikten sonra rezervasyonunuz tarafımızdan kabul edilecektir.

Sizin veya bizim öngöremediğimiz olaylar sonucu oluşan hasar tarafımızdan karşılanacaktır. Bu gibi hasarlar sonucu meydana çıkan yan etkilerden oluşan zararlar ise şirketimiz tarafından karşılanmayacaktır.

Yükümlülüklerimizin yerine getirilmesini engelleyen durumlar 14 gün aralıksız devam ederse, kiracı ödemiş olduğu ücreti geri alabilir.

Bazı özel durumlarda rezervasyonunuzun iptali hakkı şirketimizde saklı kalmaktadır. Örneğin şirketin iflası durumunda kiralamış olduğunuz araç ile temin eleyemeyebilirsiniz. Size başka bir araç sunmaya çalışacağız. Arabayı teslim almanızdan 48 saat önce sizinle iletişime geçerek ödemiş olduğunuz ücreti size geri göndereceğiz. Depozite ödemiş olduğunuz durumlar da ise arabayı teslim almanızdan 7 gün önce sizinle iletişime geçilerek paranızın tamamı size geri ödenecektir.

 

Bilgilerin güvenirliği

Size daha iyi hizmet sunabilmek adına vermiş olduğunuz kişisel bilgiler tarafımızdan korunmakta ve üçüncü kişilerle hiçbir şekilde paylaşılmamaktadır.

Cookie kullanımı

Size daha iyi hizmet sunabilmek için cookielerinizi kullanabiliriz. Cookielerinizi takip ederek daha kaliteli ve sizlere yönelik seçenekler sunacağız.

Müşteri değerlendirmeleri

Ekocars.com adresinden anket doldurarak size verdiğimiz hizmetin kalitesi ile ilgili yorumlarda bulunabilirsiniz. Yapacağınız yorumlar internet adresimizde, sosyal medya hesaplarımızda yayınlanabilir. Yaptığınız yorumların saklanması, yayınlanması veya silinmesi hakkı şirketimize aittir.

Rezervasyonunuzu kolayca iptal edin.

Up to 48 hours before pickup

Düşüncelerinize ve fikirlerinize önem veriyoruz

Eko Cars olarak sizlere en iyi servisi vermek için düşünceleriniz bizim için oldukça önemli

7/24 Müşteri destek ekibi

İhtiyaç duyduğunuz her noktada bizleri günün dilediğiniz zamanında aramakta özgürsünüz

Ekocars.com 30.000'den fazla destinasyonu, 800 farklı araç sağlayıcısı ile karşılaştırır ve size en iyi fiyatı sunar

Eko Cars ile araç kiralama artık daha kolay. Dünya çağında ki tüm araç sağlayıcılarından en iyi fiyatları sizin içi buluyoruz. İster havalimanı ister şehir içi teslim alımlarınızda 30.000'den fazla lokasyon ile dünyanın en büyük araç kiralama ağına sahibiz. Ayrıca her biri alanında uzman müşteri destek ekibimiz ile rezervasyonlarınızda 7/24 sizlere yardımcı oluyoruz. 24 saate kadar kiralamış olduğunuz aracı iptal edebilirsiniz. Hemen şimdi arama yaparak size en uygun aracınızı 2 adımda bulun.

Rezervasyonunuzu kolayca iptal edin.

48 saate öncesine kadar rezervasyon iptal seçeneği

Düşüncelerinize ve fikirlerinize önem veriyoruz

Eko Cars olarak sizlere en iyi servisi vermek için düşünceleriniz bizim için oldukça önemli

7/24 Müşteri destek ekibi

İhtiyaç duyduğunuz her noktada bizleri günün dilediğiniz zamanında aramakta özgürsünüz

Copyright © 2018 Ekocars.com. All rights reserved. Powered by Antalya Web Tasarım | JSON Yazılım